Oblast hlavy

Časté potíže v oblasti hlavy

migrényCNS, paměťpotíže očípotíže s vlasypotíže s pletí
Oblast hrudi

Časté potíže v oblasti hrudi

plicní infekcealergie, astma, bronchitidazadýchávánícysty v prsou
Oblast břicha

Časté potíže v oblasti břicha

žaludekslinivkajátrapotíže s vyprazdňovánímgynekologické potíže

VIRONAL, SPIRON, AUDIRON, DROSERIN A FLAVOCEL by měly patřit do každé lékárničky v domácnosti s malými dětmi


Nemoci a léčba dětí jsou zcela odlišné od nemocí a léčby dospělých. Dítě totiž není “malý dospělý”. Bohužel se dnes domníváme, že nemocné dítě je něco zcela normálního, že patří do dětské ambulance, musí užívat antibiotika a chodit na vyšetření. DĚTSKÉ NEMOCI A PORUCHY IMUNITNÍHO SYSTÉMU Nejčastějším onemocněním v dětském věku je oslabení či porucha imunitního systému. Bakterie nejsou až tak důležité, vždyť nás obklopují denně ve velkém množství. Podstatnou úlohu hraje terén, kde se může dařit případným zárodkům nemocí. Když je imunitní systém dítěte v pořádku a tělo je čisté, když je dítě psychicky vyrovnané, mohou okolo něj poletovat bakterie a viry a navzdory tomu nezpůsobí žádné onemocnění. Akutní onemocnění dětí probíhají velmi rychle, ale velmi rychle také odeznívají. A právě intenzivní léčbou a rychlou návštěvou lékaře potlačujeme rozvíjející se imunitní systém, což v důsledku vede k chronickým onemocněním. Chronická onemocnění nás, samozřejmě, zajímají, protože dětský věk je základem pro celý život. Když hovoříme o regeneraci a vyléčení organismu, a buňky nejsou nenávratně poškozené, potom první nenávratná poškození vznikají právě v dětském věku. To je úvod k vysvětlení, jakými výhodami a nevýhodami disponuje organismus dítěte. Výhodou je, že je od narození čistý, ještě nedotknutý (až na některé dědičné poruchy), a velmi rychle regeneruje. Tak, jak rychle podléhá akutním onemocněním, tak se z nich rychle i dostává. Nevýhody jsou však závažnější. Dětský organismus je mnohem citlivější a vnímavější při styku s toxickými látkami z průmyslově upravované stravy, z čisticích prostředků, z exhalátů ve vzduchu, a kromě nadměrného užívání léků na něj mají výrazný dopad i psychické vlivy. Jestliže tyto faktory působí dlouhodobě, dokáží změnit buňku, která se potom množí s chybnou genetickou informací. Pokud k tomu přidáme medikamentózní léčbu, můžeme způsobit velmi rozsáhlé škody. Až 80 % infekcí dýchacích cest způsobují viry. Tyto infekce nelze léčit přímo, můžeme podávat pouze podpůrnou léčbu, léčba antibiotiky u nich nemá žádné opodstatnění. Antibiotika jsou léky, které zabírají na bakterie a zabraňují jejich množení, nejsou to léky proti rýmě, kašli ani horečce. Časté a neodůvodněné užívání antibiotik má velmi závažné nežádoucí účinky:

1. Potlačuje se činnost imunitního systému, což vede ke snížení odolnosti, přechodu onemocnění do chronického stadia anebo k alergii.

2. Vzniká rezistence (odolnost) bakterií vůči antibiotikům, která potom neúčinkují v případě závažné bakteriální infekce. Je prokázán vztah mezi množstvím použitých antibiotik a vznikem a šířením rezistentních bakterií.

3. Antibiotika nepůsobí pouze v místě zánětu, ale ničí i takzvané “dobré” bakterie, které sídlí ve střevě a sehrávají důležitou úlohu v procesu trávení.

4. Opakované používání antibiotik a vyhynutí střevní flóry vytváří podmínky pro růst plísní v trávicím traktu. Plísně zabraňují vstřebávání důležitých látek, jako jsou vitaminy, minerály apod. Kromě toho pak ve střevě dochází k zachytávání odumřelých buněk a nestrávených zbytků potravy, což vede ke znečištění organismu a možnému vzniku potravinové alergie.

VIRONAL

– bylinný komplex účinných rostlinných látek. V podstatě jde o unikátní přípravek, protože jej lze používat zejména u malých dětí, jak v prevenci primární, tak i sekundární. O primární jde v případě, když nechceme, aby dítě onemocnělo. Vironal totiž dokáže stimulovat imunitní systém natolik, že odolává bakteriím i virům. Pod sekundární prevencí mám na mysli to, že v případě, kdy je dítě opakovaně nemocné – podotýkám, že ne alergické – můžeme tento kruh zastavit. Další obrovskou výhodou Vironalu je využití při akutních stavech. Silné detoxikační, antioxidační a regenerační účinky komplexu rostlin a bioinformací se dají využít nejen preventivně, ale i při různých virových, mikrobiálních a bakteriálních infekcích, jako jsou chřipky, angíny, teploty, nachlazení, rýma, virózy, sinusitidy, záněty plic a dýchacích cest, při poruchách činnosti sleziny, při dráždivém kašli, na vyvolání pocení a pro lepší činnost lymfatického a imunitního systému.

DROSERIN

– lehce roztíratelný krém, který mnohonásobně umocňuje účinek Vironalu. Komplex biologicky aktivních látek rostlin, minerálů a bioinformací je možné využít na harmonizaci energetických drah při chřipkách, angínách, nachlazení, zánětech vedlejších nosních dutin, kašli, dále při některých mikrobiálních a plísňových onemocněních kůže, na podporu činnosti brzlíku při snížení imunity, při problémech s plícemi, průduškami, dýcháním a zánětech středního ucha. Droserin má jedinečnou schopnost regenerovat pokožku.

FLAVOCEL

– účinný při nachlazení, chřipkách, angínách a potížích s průduškami (při teplotách doporučujeme spolu s přípravkem Vironal), při zánětech močových cest, močového měchýře a ledvin. Flavocel je vhodné podávat i při snížené imunitě nebo parazitárním onemocnění střev, je vhodný pro diabetiky. Neobsahuje cukry.

SPIRON

– je sestavený z jemné harmonické kombinace vonných látek. Aromaterapie působí preventivně i léčebně – je schopná stimulovat imunitní systém, zabránit hromadění toxických látek v těle a v neposlední řadě bránit škodlivému vlivu stresu. Při rýmě, kašli, nachlazení, zánětu průdušek nebo vedlejších nosních dutin uvolní Spiron dýchání nosem, podpoří odkašlávání, utlumí suchý, dráždivý kašel. Příjemnou vůní vyvolá uvolnění celého těla a podporuje léčivé procesy v organismu. Stačí jedno stříknutí na polštář nebo pyžamo 2x denně. Je neocenitelným pomocníkem zejména při léčbě rýmy u malých dětí a kojenců. Preventivně jediným stříknutím na oblečení v oblasti hrudní kosti vytvoříme okolo sebe ochranný obal proti mikroorganismům, ale i proti zamračeným lidem ve svém okolí – věřte, že za chvíli vyčaruje na jejich tváři úsměv.

AUDIRON

– častým onemocněním hlavně u malých dětí je zánět středního ucha. Je spojený s úpornou bolestí, která vyčerpává jak malého pacienta, tak jeho rodiče, zejména se projevuje v nočních hodinách. Hojivé účinky Audironu ocení všichni, kdo takto strávili nejednu noc. Komplex léčivých látek a bioinformací působí antimikrobiálně, protizánětlivě a proti bolesti. Při akutním zánětu nakapeme 1-2 kapky na kousek vaty a vložíme do ucha. Při chronickém zánětu anebo preventivně při opakovaných zánětech přetřeme jemně zevní zvukovod ušní tyčinkou, na kterou jsme nakapali Audiron, každý den ráno a večer. Po 2 týdnech uděláme týden přestávku. Audiron můžeme použít i při rýmě. Po důkladném vyčištění nosu zlehka potřeme vchod do nosních dírek. Účinné látky vdechováním proniknou do hlubších struktur nosu a vedlejších nosních dutin. Na rozdíl od nosních kapek, které svým chemickým složením poškozují nosní sliznici, působí Audiron velmi jemně a šetrně. Staphylococcus aureus je nejčastější bakterií, vyvolávající chronickou rýmu u malých dětí a odolává každé antibiotické léčbě. Lichořeřišnice větší, obsažená v Audironu, obsahuje přírodní antibiotikum, které je i v nejmenších koncentracích účinné proti 46 kmenům stafylokokových bakterií. Málokterý přípravek Energy se může používat při akutní stavech a proto jsem osobně přesvědčená, že balíček, obsahující Vironal, Droserin, Audiron, Spiron a Flavocel by neměl chybět v žádné domácnosti, kde jsou malé děti.

MUDr. Mária BUTKOVIČOVÁ


<< zpět

Nákupní košík
Akční slevy

AKCE 

LEDNOVÁ AKCE

NOVINKA - SPIRON AIR

POSÍLENÍ IMUNITY

 

Součástí členství v klubu Energy je bezplatná KONZULTACE Vašich zdravotních obtíží a PORADENSTVÍ prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

více

Jsem jin nebo jang konstituce?

Jsem jin nebo jang konstituce?

Otestujte se - jaký jste konstituční typ!

více
Rada pro toto období

Rada pro zimní období

Rada pro zimní období

V zimním období, kdy nás provází chlad a vlhko, začíná pro naše tělo zátěž na ledviny a močový měchýř. Právě tyto orgány, patřící podle TČM k prvku voda, logicky nemají rády zimu a vlhko. V ohrožení však jsou i systémy s nimi související. Zajímavá je vazba na celý opěrný aparát, trpí naše páteř, klouby, které mohou natékat a pobolívat.

více
Facebook Copyright © 2002 - 2012 McRAI s.r.o.
Real application for internet