Oblast hlavy

Časté potíže v oblasti hlavy

migrényCNS, paměťpotíže očípotíže s vlasypotíže s pletí
Oblast hrudi

Časté potíže v oblasti hrudi

plicní infekcealergie, astma, bronchitidazadýchávánícysty v prsou
Oblast břicha

Časté potíže v oblasti břicha

žaludekslinivkajátrapotíže s vyprazdňovánímgynekologické potíže

OTEKLÉ KOLENO


28letý pacient, v minulosti nikdy vážněji nestonal. V srpnu 2005 mu během krátké doby výrazně oteklo levé koleno. Na ortopedii mu bylo vypunktováno 60 ml tekutiny, doporučen klidový režim a laboratorní vyšetření ke zjištění příčiny. Veškeré výsledky revmatických testů včetně borelií, testů na dnu apod. byly negativní. I při klidovém režimu docházelo k opakované náplni kolene, celkem 8x punktováno. V říjnu pacient absolvoval artroskopickou operaci, kde byla zjištěna degenerace menisku – tento byl odstraněn. Poté se stav postupně upravil. V červnu 2006 se výpotek obnovil, opět opakované punkce, během 2 měsíců celkem 17! Ortopedem byla doporučena operace – tentokrát již náročnější otevřená artroskopie s plastickou úpravou chrupavky a vazů. Termín operace byl stanoven za další 2 měsíce s tím, že při obnově výpotku bude pacient docházet na pravidelné punkce. Pacient mne navštívil s žádostí, jestli by nešlo problém řešit alternativní cestou. Jednak se bál náročné operace s nejistým efektem, dále mu hrozilo vzhledem k opakované dlouhodobé pracovní neschopnosti propuštění ze zaměstnání. Nasadil jsem Renol v maximální dávce 3x 9 kapek denně a potírání Artrinem 3x denně. K další punkci se muž dostavil až po 2 týdnech (předtím minimálně 2x týdně), výpotku bylo 40 ml místo obvyklých 60–80 ml. Doporučil jsem pokračovat v léčbě Renolem a Artrinem a přidat King Kong v dávce 3x denně 5 kapek. K obnovení výpotku již nedošlo, operace se zrušila a po dalších 3 týdnech nastoupil pacient do práce. Po ustálení stavu jsem snížil Renol na 5 kapek 1x denně, King Kong ponechal 3x 5 kapek a přidal Skeletin 3x denně 1 kapsli. Během dalšího měsíce již byl pacient bez potíží, mohl absolvovat plnou zátěž bez jakýchkoliv bolestí či omezení hybnosti. Dnes po téměř dalším roce je koleno naprosto zdravé, pacient užívá udržovací dávku – 1 kapsli Skeletinu denně. Na přípravky Energy nedá dopustit.

MUDr. Vojtěch TOGNER


<< zpět

Nákupní košík
Akční slevy

AKCE 

LEDNOVÁ AKCE

NOVINKA - SPIRON AIR

POSÍLENÍ IMUNITY

 

Součástí členství v klubu Energy je bezplatná KONZULTACE Vašich zdravotních obtíží a PORADENSTVÍ prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

více

Jsem jin nebo jang konstituce?

Jsem jin nebo jang konstituce?

Otestujte se - jaký jste konstituční typ!

více
Rada pro toto období

Rada pro zimní období

Rada pro zimní období

V zimním období, kdy nás provází chlad a vlhko, začíná pro naše tělo zátěž na ledviny a močový měchýř. Právě tyto orgány, patřící podle TČM k prvku voda, logicky nemají rády zimu a vlhko. V ohrožení však jsou i systémy s nimi související. Zajímavá je vazba na celý opěrný aparát, trpí naše páteř, klouby, které mohou natékat a pobolívat.

více
Facebook Copyright © 2002 - 2012 McRAI s.r.o.
Real application for internet