Oblast hlavy

Časté potíže v oblasti hlavy

migrényCNS, paměťpotíže očípotíže s vlasypotíže s pletí
Oblast hrudi

Časté potíže v oblasti hrudi

plicní infekcealergie, astma, bronchitidazadýchávánícysty v prsou
Oblast břicha

Časté potíže v oblasti břicha

žaludekslinivkajátrapotíže s vyprazdňovánímgynekologické potíže

OPAKOVANÉ ANGÍNY


Mladý muž P. H., nar. 1979, zaměstnán jako vyšší bankovní úředník. Sportovec s dobrou kondicí. Rodinná anamnéza – rodiče zdrávi; osobní anamnéza – prodělal v dětství běžná onemocnění a několik zápalů plic, bez vážnějších úrazů, před 8 lety operace slepého střeva, bez komplikací; alergie – žádné. Přichází v říjnu 2007 pro opakované angíny s vysokými horečkami v posledních 8 měsících, které se objevily po jeho přestěhování z venkova do hlavního města a zároveň při vyšším pracovním i rodinném stresu než v předcházejících letech. V tomto období užíval celkem 6x antibiotika! Zároveň uvádí výraznou únavu a špatný spánek. Klientovi byla doporučena kombinace Barley, Drags imun a Stimaral. Barley (mladý ječmen) – pro jeho protizánětlivý efekt a především efekt na snížení kyselosti vnitřního prostředí, což je pro jakékoliv terapeutické ovlivnění (zejména chronických stavů) nezbytné – ráno nalačno 3 lžičky prášku rozpuštěné ve 2 dl vody. Drags imun – účinné “antibiotikum” tradiční medicíny jihoamerických indiánů – 3x denně 10 kapek ve vodě po dobu 3 týdnů, po týdenní pauze ještě další 3 týdny v dávce 2x denně 10 kapek. Stimaral – pro tonizaci organismu, posílení vitality a zlepšení spánku – 3x denně 5 kapek po dobu 3 týdnů, po týdenní pauze ještě další 3 týdny ve stejné dávce. Kontrola v prosinci 2007 – klient v posledních 2 měsících nebyl nemocen, cítil se mnohem lépe, dobře spal. Ještě přetrvávala únava, ale v citelně menší míře než při minulé návštěvě. Užíval nadále Stimaral v dávce 2x denně 5 kapek po dobu 3 týdnů, po týdenní pauze ještě další 3 týdny v dávce 2x denně 3 kapky a Probiosan 2 kapsle denně pro úpravu střevní mikroflóry. Dále mu bylo doporučeno preventivní posilování imunity pomocí výtažku z echinacey (kapky, tablety). Pro odbourání stresu pak relaxace a postupný návrat k tělesným aktivitám. V únoru 2008 při poslední návštěvě byl již bez obtíží. Popsané postupy jsou postupy tělesné; je třeba si uvědomit, že toto je jen polovina cesty ke zdraví. To může člověk nalézt, přijme-li, že svým prožíváním ovlivňuje své myšlení, svým myšlením své konání a svým konáním svůj život. Cesta ke zdraví vede přes pochopení souvislostí odehrávajících se ve vnitřním světě. Je jen na člověku samotném, nakolik dokáže přijmout tyto souvislosti a tím plně převzít zodpovědnost za vlastní zdraví a za vlastní život.

MUDr. Iveta ŠPATENKOVÁ


<< zpět

Nákupní košík
Akční slevy

AKCE 

LEDNOVÁ AKCE

NOVINKA - SPIRON AIR

POSÍLENÍ IMUNITY

 

Součástí členství v klubu Energy je bezplatná KONZULTACE Vašich zdravotních obtíží a PORADENSTVÍ prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

více

Jsem jin nebo jang konstituce?

Jsem jin nebo jang konstituce?

Otestujte se - jaký jste konstituční typ!

více
Rada pro toto období

Rada pro zimní období

Rada pro zimní období

V zimním období, kdy nás provází chlad a vlhko, začíná pro naše tělo zátěž na ledviny a močový měchýř. Právě tyto orgány, patřící podle TČM k prvku voda, logicky nemají rády zimu a vlhko. V ohrožení však jsou i systémy s nimi související. Zajímavá je vazba na celý opěrný aparát, trpí naše páteř, klouby, které mohou natékat a pobolívat.

více
Facebook Copyright © 2002 - 2012 McRAI s.r.o.
Real application for internet