Oblast hlavy

Časté potíže v oblasti hlavy

migrényCNS, paměťpotíže očípotíže s vlasypotíže s pletí
Oblast hrudi

Časté potíže v oblasti hrudi

plicní infekcealergie, astma, bronchitidazadýchávánícysty v prsou
Oblast břicha

Časté potíže v oblasti břicha

žaludekslinivkajátrapotíže s vyprazdňovánímgynekologické potíže

KOROLEN A STIMARAL POSILUJÍ ČINNOST MOZKU


Korolen a Stimaral posilují činnost mozku

Lidské tělo a duše představují neoddělitelné spojené nádoby. Ještě nedávno převládal názor, že nemoci psychické léčí psychiatr a somatické lékaři ostatních odborností. Dnes víme, že obojí spolu souvisí. Nemoci psychické, jako např. deprese, stres, neurastenie, se často projevují v somatické oblasti – bolestmi hlavy, páteře, poruchami imunity, chronickou únavou, bušením srdce, brněním končetin, zažívacími potížemi bez nálezu konkrétního onemocnění a jinými zdravotními problémy, které přetrvávají nebo se stále vracejí. Typické pro tyto potíže je, že pacient absolvuje spoustu vyšetření s negativními nálezy, podstupuje léčebné kúry, injekce, infuze, rehabilitace, a přesto problémy stále trvají. Základní příčina vězí v psychické oblasti, mnohdy je hluboko skrytá v nitru člověka, který to není schopen lékaři sdělit. Celou touto problematikou se dnes již zabývá specializovaný obor lékařské vědy, tzv. psychosomatika.

Zvýšený výskyt psychických nemocí je důsledkem současného životního stylu. Obrovský rozmach techniky, množství informací, které se na nás valí ze všech stran, zvýšené nároky v zaměstnání, málo času na odpočinek. To všechno způsobuje, že mozek je přetížený a není schopen toto zpracovat. Projevy v somatické oblasti znamenají, že naše tělo je moudré a “bolí”, aby nás vyzvalo k řešení otázek týkajících se našeho života a světa. Originálně to vystihl jeden můj starší kolega, který zastává názor, že většina stresů a depresí je z toho, že se máme moc dobře a chceme se mít ještě lépe. Za jeho dětských let se ráno muselo zatopit v peci, po návratu ze školy jít pomáhat na pole, chodilo se pěšky nebo jezdilo na bicyklu a základem stravy byly brambory a zelí. A nepamatuje si, že by někdo z jeho okolí trpěl na stresy či deprese.

Nicméně vraťme se do reality dneška a pouvažujme, jak s psychickými problémy bojovat. Rozhodně není řešení polknout při potížích tabletu Neurolu či Diazepamu – příčina problému se tím neřeší a dojde pouze k tomu, že si časem vypěstujeme na tato anxiolytika závislost. Základem je celostní přistup k nemocnému a posílení jeho mozkové činnosti.


<< zpět

Nákupní košík
Akční slevy

AKCE 

LEDNOVÁ AKCE

NOVINKA - SPIRON AIR

POSÍLENÍ IMUNITY

 

Součástí členství v klubu Energy je bezplatná KONZULTACE Vašich zdravotních obtíží a PORADENSTVÍ prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

více

Jsem jin nebo jang konstituce?

Jsem jin nebo jang konstituce?

Otestujte se - jaký jste konstituční typ!

více
Rada pro toto období

Rada pro zimní období

Rada pro zimní období

V zimním období, kdy nás provází chlad a vlhko, začíná pro naše tělo zátěž na ledviny a močový měchýř. Právě tyto orgány, patřící podle TČM k prvku voda, logicky nemají rády zimu a vlhko. V ohrožení však jsou i systémy s nimi související. Zajímavá je vazba na celý opěrný aparát, trpí naše páteř, klouby, které mohou natékat a pobolívat.

více
Facebook Copyright © 2002 - 2012 McRAI s.r.o.
Real application for internet