Oblast hlavy

Časté potíže v oblasti hlavy

migrényCNS, paměťpotíže očípotíže s vlasypotíže s pletí
Oblast hrudi

Časté potíže v oblasti hrudi

plicní infekcealergie, astma, bronchitidazadýchávánícysty v prsou
Oblast břicha

Časté potíže v oblasti břicha

žaludekslinivkajátrapotíže s vyprazdňovánímgynekologické potíže

Infekční zánět jater


Infekční zánět jater je závažné onemocnění virového původu. Rozlišujeme několik typů těchto “žloutenek”.

Hepatitida A, která se přenáší přímým kontaktem, tzv. nemoc špinavých rukou, je dobře léčitelná dietou a zřídkakdy zanechává trvalé následky.

Hepatitida B se přenáší krví (nesterilní injekční jehly u narkomanů, poranění jehlou u zdravotnického personálu), má pozitivní tzv. australský antigen a někdy může skončit jaterní cirhózou.

Hepatitida C byla objevena asi před 20 lety a je záludná tím, že často nemá typické příznaky – žlutou barvu kůže a sliznic, takže akutní fáze se někdy přejde a pacient navštíví lékaře až po přechodu nemoci do chronicity. Projevuje se únavou, bolestmi kloubů, malou fyzickou výkonností, nechutenstvím. V laboratorních nálezech bývají výrazně zvýšené hodnoty jaterních testů – a to někdy i trvale, přejde-li nemoc do chronického zánětu jater. Nemocný často končí v plném invalidním důchodu. Asi před 3 lety se v mé ordinaci objevil 35letý muž s hepatitidou C. Nakazil se zhruba před 5 lety v tetovacím salonu, k lékaři se dostavil asi po půl roce zvýšené únavy a celkové slabosti. V té době již nemoc byla v chronické fázi, hodnoty ALT kolem 5,0 (norma je do 0,8). Tzv. specifickou antivirovou terapii nesnášel pro výrazné vedlejší účinky (halucinace, deprese s myšlenkami na sebevraždu), musela být předčasně ukončena. Nasadil jsem pacientovi Regalen v dávce 1x denně 5 kapek. Neměl žádné reverzní příznaky, postupně jsem zvýšil dávku na 3x denně 9 kapek. Po 3 týdnech užívání hlásil muž mírné zlepšení, jaterní testy poklesly (ALT – 3,5). Pokračovali jsme dále v podávání Regalenu, po dalších 6 týdnech již udával znatelné zlepšení fyzické kondice. Hodnoty ALT se snížily na 1,3 a zůstaly na této hodnotě trvale. Pacient pokračoval v udržovací dávce Regalenu, k tomu jsem přidal King Kong 3x denně 5 kapek. Asi před rokem se se mnou přišel rozloučit, našel si práci v Irsku.

Výše uvedená kazuistika je důkazem toho, že se nemusíme bát nasazovat přípravky Energy i u závažných chronických nemocí. Regalen v tomto případě dokázal postupně zregenerovat jaterní buňku postiženou chronickým zánětem a upravit její funkci takřka k normě.

MUDr. Vojtěch TOGNER


<< zpět

Nákupní košík
Akční slevy

AKCE 

LEDNOVÁ AKCE

NOVINKA - SPIRON AIR

POSÍLENÍ IMUNITY

 

Součástí členství v klubu Energy je bezplatná KONZULTACE Vašich zdravotních obtíží a PORADENSTVÍ prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

více

Jsem jin nebo jang konstituce?

Jsem jin nebo jang konstituce?

Otestujte se - jaký jste konstituční typ!

více
Rada pro toto období

Rada pro zimní období

Rada pro zimní období

V zimním období, kdy nás provází chlad a vlhko, začíná pro naše tělo zátěž na ledviny a močový měchýř. Právě tyto orgány, patřící podle TČM k prvku voda, logicky nemají rády zimu a vlhko. V ohrožení však jsou i systémy s nimi související. Zajímavá je vazba na celý opěrný aparát, trpí naše páteř, klouby, které mohou natékat a pobolívat.

více
Facebook Copyright © 2002 - 2012 McRAI s.r.o.
Real application for internet