Oblast hlavy

Časté potíže v oblasti hlavy

migrényCNS, paměťpotíže očípotíže s vlasypotíže s pletí
Oblast hrudi

Časté potíže v oblasti hrudi

plicní infekcealergie, astma, bronchitidazadýchávánícysty v prsou
Oblast břicha

Časté potíže v oblasti břicha

žaludekslinivkajátrapotíže s vyprazdňovánímgynekologické potíže

Infarkt myokardu


Infarkt srdečního svalu je akutní formou ischemické choroby srdce. Srdečně-cévní onemocnění jsou v Evropě stále na prvním místě mezi příčinami úmrtnosti obyvatelstva.

CO JE INFARKT?

V odborné terminologii se v poslední době používá častěji pojem koronární choroba srdce než ischemická choroba. Charakterizuje přesněji příčinu onemocnění, kterou představuje aterosklerotický proces (od slova aterom – sklerotický plát) způsobující ucpávání koronárních čili věnčitých tepen. Tyto tepny zásobují srdeční sval (myokard) okysličenou krví, tedy kyslíkem a potřebnými živinami. Bezprostřední příčinou takovéhoto akutního ucpání (uzávěru) tepny je zpravidla krevní sraženina (trombus), která se vytvoří obvykle na těchto zúžených místech s poškozenou vnitřní výstelkou (endotelom). Následně vzniká akutní ischemie čili nedokrvení a nedokysličení části srdeční svaloviny, která potom odumírá – tj. dochází k její nekróze, a ta se později hojí vazivovou jizvou.

Akutní infarkt myokardu se projeví většinou prudkou nesnesitelnou bolestí za hrudní kostí, strachem ze smrti až šokovým stavem. Bolest může vyzařovat do levé horní končetiny a šířit se po její vnější straně až k malíčku a prsteníku. Někdy bolest vyzařuje do brady a zubů, jindy do zad pod lopatky, může se též projevit zvracením, kdy imituje akutní břišní příhodu.

RIZIKOVÉ FAKTORY

Je jich mnoho, dělí se na neovlivnitelné a ovlivnitelné. Mezi neovlivnitelné patří věk, pohlaví a dědičnost.

Hlavními ovlivnitelnými faktory jsou
– kouření, obezita, cukrovka (zejména neléčená), vysoký krevní tlak, dyslipoproteinémie (zvýšení hladiny cholesterolu a krevních tuků), nedostatek pohybu, psychický stres a další činitelé nezdravého způsobu života...

PREVENCE A LÉČBA

Základem prevence je především úprava životosprávy, tj. zdravý životní styl. Je potřeba vystříhat se všech ovlivnitelných negativních vlivů na srdečně-cévní systém. Důležité je hlavně nekouřit a nezdržovat se v kuřáckém prostředí, hlídat si tělesnou hmotnost, v rámci preventivních prohlídek pravidelně kontrolovat hladinu krevního cukru, lipidů a krevní tlak. Věnovat dostatek času pravidelnému pohybu – aspoň 3x do týdne jednu hodinu aerobního tréninku (tj. rychlá chůze, běh, jízda na kole, plavání a podobně). Pokud to jen lze, vyhýbat se stresu, respektive naučit se jej zvládat a kompenzovat relaxací, pobytem v přírodě na čerstvém vzduchu, aktivním odpočinkem...

Léčba akutního infarktu patří do rukou odborníků na koronárních jednotkách nemocnic a přesahuje rámec tohoto článku. Avšak co by si měl každý člověk uvědomit, ať už je postižený on sám, nebo někdo v jeho okolí, že hlavní roli hraje ČASOVÝ FAKTOR! Ihned, zdůrazňuji IHNED!, jakmile je vysloveno reálné podezření (typické příznaky) na akutní infarkt myokardu, je nutné volat rychlou lékařskou pomoc (RLP) – záchranku. Zůstat v klidu a čekat. Pokud je k dispozici, vzít si sedativum a Anopyrin, pod jazyk Nitroglycerin. Protože rozhodující je časový interval od projevu prvních příznaků po odborné ošetření, tj. zprůchodnění ucpané cévy – ať už farmakologicky (trombolýzou), nebo katetrizací (balonkem) či operačním řešením – spojkou (bypass). S ubíhajícími minutami a hodinami se totiž riziko pro pacienta enormně zvyšuje.

PRODUKTY ENERGY JAKO DOLNĚK PREVENCE A LÉČBY

Základním přípravkem je bylinný koncentrát Pentagramu® Korolen. Harmonizuje orgánovou dráhu srdce a detoxikuje organismus. Dávkování je zpočátku nižší – 2x denně 2 kapky, nejlépe ve sklenici vody (půl hodiny před jídlem nebo hodinu po něm). Po cca 7–10 dnech se dávka pozvolna zvyšuje na obvyklých 2–3x denně 5 kapek (maximální doporučená denní dávka je 3x denně 7 kapek). Přípravek se užívá 3 týdny, potom následuje 1 týden přestávka a v užívání se pokračuje další 3 týdny. Tento 3týdenní cyklus s týdenní přestávkou je dobré víckrát za sebou opakovat. Potřebný je dostatečný příjem tekutin, aspoň 2 litry vody denně.

Jako další, tzv. nadstavbový doplněk výživy, je vhodný bioinformační přípravek Vitamarin. Obsahuje kromě jiného vícenenasycené mastné kyseliny omega-3 (rybí tuk z Engraulis japonicus), čímž pomáhá odbourávat cholesterol a tuky uložené v cévách. Zlepšuje tak jejich průchodnost a elasticitu. Užívá se 2–3x denně po 2 kapslích. Taktéž po 3 týdnech užívání následuje týden přestávka a cyklus se víckrát opakuje.

Flavocel – tento velmi účinný antioxidant obsahuje nejen přírodní vitamin C (kyselinu askorbovou), ale i bioflavonoidy a ibišek. Brání oxidaci tzv. “zlého” LDL cholesterolu, který pokud není v oxidované formě, nepůsobí tak škodlivě (aterogenně) na cévní stěnu. Flavocel eliminuje do značné míry i nežádoucí účinky kouření, nezdravé stravy a životosprávy. Dávkujeme jej 2–3x denně 1 tabletu po jídle. (Kuřáci až 3x denně 2 tablety.)

B!omultivitamin pomáhá organismu jako komplexní antioxidant v prevenci oxidačního stresu, zároveň dostatečně doplňuje chybějící vitaminy ve stravě – pokrývá minimální denní potřebu vitaminů v dávce 1 kapsle denně po jídle.

Velmi účinný přírodní detoxikant na bázi humátů Cytosan slouží hloubkové očistě organismu. Má i výrazné protizánětlivé a antioxidační účinky. Podáváme 1–3x denně 1 kapsli nalačno, respektive před jídlem, je dobré zapít jej vodou.

Individuální vhodnost těchto i dalších přípravků Energy je možné otestovat a upřesnit pomocí EAV přístroje Supertronic v klubech Energy. Představují významný přínos v prevenci a přírodní léčbě tzv. civilizačních nemocí na bázi celostního a šetrného přístupu k lidskému organismu v jednotě s psychickým stavem, životním prostředím a okolím.

MUDr. Július ŠÍPOŠ


<< zpět

Nákupní košík
Akční slevy

AKCE 

LEDNOVÁ AKCE

NOVINKA - SPIRON AIR

POSÍLENÍ IMUNITY

 

Součástí členství v klubu Energy je bezplatná KONZULTACE Vašich zdravotních obtíží a PORADENSTVÍ prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

více

Jsem jin nebo jang konstituce?

Jsem jin nebo jang konstituce?

Otestujte se - jaký jste konstituční typ!

více
Rada pro toto období

Rada pro zimní období

Rada pro zimní období

V zimním období, kdy nás provází chlad a vlhko, začíná pro naše tělo zátěž na ledviny a močový měchýř. Právě tyto orgány, patřící podle TČM k prvku voda, logicky nemají rády zimu a vlhko. V ohrožení však jsou i systémy s nimi související. Zajímavá je vazba na celý opěrný aparát, trpí naše páteř, klouby, které mohou natékat a pobolívat.

více
Facebook Copyright © 2002 - 2012 McRAI s.r.o.
Real application for internet