Oblast hlavy

Časté potíže v oblasti hlavy

migrényCNS, paměťpotíže očípotíže s vlasypotíže s pletí
Oblast hrudi

Časté potíže v oblasti hrudi

plicní infekcealergie, astma, bronchitidazadýchávánícysty v prsou
Oblast břicha

Časté potíže v oblasti břicha

žaludekslinivkajátrapotíže s vyprazdňovánímgynekologické potíže

Gynekologické kvasinkové infekce – lze jim předcházet?


Letní měsíce jsou obdobím naší vytoužené dovolené, časem odpočinku po náročné práci. Pro mnohé z nás to znamená prožít dovolenou u moře, jezer nebo rybníků, či alespoň koupání a lenošení u zahradních bazénů. Tyto příjemné relaxační aktivity jsou ale pro některé ženy spojeny s vyšším rizikem vypuknutí kvasinkové infekce. Vzplanutí kvasinkové gynekologické infekce často vyprovokuje koupání v chlorované vodě bazénů, hygienicky závadná voda rybníků či přehrad a také časté mlsání sladkostí. Některé ženy, které trpí opakovaným chronickým kvasinkovým onemocněním, se dokonce samy koupání vyhýbají, protože téměř vždy je jim “odměnou” silný kvasinkový zánět.

Jaké jsou příznaky tohoto onemocnění?

Při akutním zánětu se z plného zdraví náhle objeví silné a nepříjemné svědění v oblasti genitálu, často provázené i pálením, otokem kůže a sliznic v této oblasti a typickým tvarohovým výtokem.

Jak kvasinkový zánět léčíme?

Akutní formy je možno léčit místními protikvasinkovými léky, které jsou volně prodejné v lékárně (Gyno-Pevaryl Combi Pack 150 mg či Canesten vaginální tableta a krém), nebo pomocí našeho přípravku Audiron, jejž aplikujeme přímo na rodidla či nakapeme na menstruační vložku asi 10 kapek a necháme odpařováním působit přes den. Na noc pak lze nakapat na tampon, který zavedeme do pochvy. Zároveň drasticky omezíme příjem sladkých jídel a pečiva z bílé mouky a nasadíme Probiosan 3x denně 1 kapsli. Ke zklidnění kůže a sliznic přispěje také místní aplikace Artrinu nebo Cytovitalu. Po aplikaci může nastat i ilnější pálení, které ale vbrzku pomine, a subjektivní příznaky se podstatně zmírní.

Je možná i prevence?

U žen s opakovanými záněty a vysokou vnímavostí ke kvasinkám je třeba preventivně podávat Probiosan nejlépe již 6 týdnů před plánovanou dovolenou v dávce 2x denně 1 kapsle a preparát Gynex 2x denně 6 kapek. Jelikož kvasinka citlivě reaguje na zvýšenou hladinu estrogenu svým rychlejším množením, je aplikace Gynexu, který harmonizuje hormonální činnost, velmi účinná. K protiplísňovým opatřením patří také vzdušné bavlněné prádlo a při koupání vždy převléknutí do suchých plavek, když na delší dobu opustíte vodu. Důležitá jsou i výše zmíněná dietní opatření s vyloučením cukru a omezením jídel z pšeničné mouky a také preventivní užívání Probiosanu v dávce 3x denně 1 kapsle již při začátku užívání antibiotik, například při letních angínách.

Na dovolenou si nezapomeňte přibalit Audiron (má i jiné všestrannější použití), Probiosan a bioinformační krémy Energy.

Krásné letní dny plné sluníčka a odpočinku přeje

MUDr. Bohdan HALTMAR


<< zpět

Nákupní košík
Akční slevy

AKCE 

LEDNOVÁ AKCE

NOVINKA - SPIRON AIR

POSÍLENÍ IMUNITY

 

Součástí členství v klubu Energy je bezplatná KONZULTACE Vašich zdravotních obtíží a PORADENSTVÍ prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

více

Jsem jin nebo jang konstituce?

Jsem jin nebo jang konstituce?

Otestujte se - jaký jste konstituční typ!

více
Rada pro toto období

Rada pro zimní období

Rada pro zimní období

V zimním období, kdy nás provází chlad a vlhko, začíná pro naše tělo zátěž na ledviny a močový měchýř. Právě tyto orgány, patřící podle TČM k prvku voda, logicky nemají rády zimu a vlhko. V ohrožení však jsou i systémy s nimi související. Zajímavá je vazba na celý opěrný aparát, trpí naše páteř, klouby, které mohou natékat a pobolívat.

více
Facebook Copyright © 2002 - 2012 McRAI s.r.o.
Real application for internet