Oblast hlavy

Časté potíže v oblasti hlavy

migrényCNS, paměťpotíže očípotíže s vlasypotíže s pletí
Oblast hrudi

Časté potíže v oblasti hrudi

plicní infekcealergie, astma, bronchitidazadýchávánícysty v prsou
Oblast břicha

Časté potíže v oblasti břicha

žaludekslinivkajátrapotíže s vyprazdňovánímgynekologické potíže

Bušení srdce – častý problém mladých a štíhlých lidí


Rychlá činnost srdce, tzv. tachykardie, a též tzv. extrasystoly, tedy nepravidelné stahy srdečního svalu vymykající se z pravidelného rytmu srdce, trápí dnes mnoho lidí. A to zejména mladších a štíhlých, více ženy než muže, ale i lidí žijících ve stresu, společensky a pracovně exponovaných – dnes jsme jimi vlastně téměř všichni. Stres a rychlé životní tempo dnes patří k nejčastějším momentům, vyvolávajícím takovéto stavy a těžkosti. Mimochodem, něco podobného platí i o krevním tlaku. Naštěstí, oba problémy se dají úspěšně zvládat a léčit. Člověk musí jen chtít udělat něco pro svoje zdraví. Výborně nám při tom může pomoci vícero přírodních produktů Energy. Velmi dobré výsledky mám v tomto směru s koncentrátem Korolen. Zpočátku v dávce nižší, tj. 3x denně 2 až 3 kapky do sklenice vody, později 3x 6 kapek, po 3 týdnech uděláme týden přestávku a cyklus zopakujeme. Jestliže patříme k lidem žijícím v mimořádném stresu, jsme úzkostliví, příliš pracujeme, máme nepřiměřeně mnoho povinností, může se to projevovat jako srdeční neuróza. V tomto případě se mi velmi dobře osvědčil bylinný koncentrát Stimaral v dávce zpočátku 3 kapky ráno a 3 kapky na oběd cca 7–10 dní, potom 6–6–0 kapek do 21 dní a po 3 týdnech 1 týden přestávka, cyklus několikrát zopakovat. V některých případech při testování Supertronicem nacházíme souvislost mezi nepravidelným srdečním rytmem a ledvinami. V tomto případě je vhodné začít Renolem v dávkování obdobném jako u Korolenu. Nezapomínejme na pitný režim! Aspoň 2 litry vody za den, v horkých letních dnech více – aspoň 3–4 litry. Dobře to funguje i v případě extrasystoly, jejíž příčina je často stejná. Do preventivních a léčebných opatření patří i rekreační sport. Zaměřme se aspoň na turistiku, resp. procházky, plavání, nebo cyklistiku, tedy na určitou pravidelnou pohybovou aktivitu. Dále si dopřejme dostatek odpočinku, relaxace, spánku, tedy pravidelné životosprávy. Omezit musíme kofein (kávu), energetické nápoje, samozřejmostí je nekouřit a neužívat drogy. Alkohol v malém množství se povoluje. Když už nevystačíme s těmito radami a opatřeními, je třeba se s důvěrou obrátit na svého lékaře, aby nás dále usměrnil, resp. doporučil příslušného specialistu, který vyšetří konkrétní symptomy a problémy. Z léků jsou v těchto případech velmi účinné a bezpečné takzvané betablokátory a též vegetativní sedativa–anxiolytika, ale naordinovat je musí vždy lékař. Přemýšlejme tedy raději preventivně, nenechme problémy přerůst do chronického stavu, který by se zvládal hůře.

MUDr. Július ŠÍPOŠ, kardiolog Centra Zdravé srdce


<< zpět

Nákupní košík
Akční slevy

AKCE 

LEDNOVÁ AKCE

NOVINKA - SPIRON AIR

POSÍLENÍ IMUNITY

 

Součástí členství v klubu Energy je bezplatná KONZULTACE Vašich zdravotních obtíží a PORADENSTVÍ prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

více

Jsem jin nebo jang konstituce?

Jsem jin nebo jang konstituce?

Otestujte se - jaký jste konstituční typ!

více
Rada pro toto období

Rada pro zimní období

Rada pro zimní období

V zimním období, kdy nás provází chlad a vlhko, začíná pro naše tělo zátěž na ledviny a močový měchýř. Právě tyto orgány, patřící podle TČM k prvku voda, logicky nemají rády zimu a vlhko. V ohrožení však jsou i systémy s nimi související. Zajímavá je vazba na celý opěrný aparát, trpí naše páteř, klouby, které mohou natékat a pobolívat.

více
Facebook Copyright © 2002 - 2012 McRAI s.r.o.
Real application for internet