43ZN1XfzYNd5ZsP_No76kCpdMZaaB_Mr
Oblast hlavy

Časté potíže v oblasti hlavy

migrényCNS, paměťpotíže očípotíže s vlasypotíže s pletí
Oblast hrudi

Časté potíže v oblasti hrudi

plicní infekcealergie, astma, bronchitidazadýchávánícysty v prsou
Oblast břicha

Časté potíže v oblasti břicha

žaludekslinivkajátrapotíže s vyprazdňovánímgynekologické potíže

Jak zdravě hubnout


S nadváhou a tloustnutím tzv." z vody" se setkáváme v naší poradně velmi často.

Zejména u žen po 40. roce života.
Většina z nich se opravdu snaží jíst zdravě a omezovat příjem potravy, ale hubnout se jim nedaří. Většinou vyzkoušely mnoho zaručených dietních programů, ale často bez úspěchu nebo se dostavil tzv.jo-jo efekt, kdy se váha vrátila zpět, někdy se ještě zvýšila. Pro tuto konstituci neboli tělesný typ člověka je typické hromadění jak vody, tedy otoky, tak kil, tedy nadváha. Častá je únava po jídle. Člověk bývá pomalejší, jakoby bez energie, často unavený, obvyklé jsou občasné průjmy a nadýmání po jídle, zejména mléčném a sladkém. Po psychické stránce je časté neustále přemítání a domýšlení" co by, kdyby" a přehnaná starostlivost o rodinu. Po stránce zdravotní má časté potíže se zažíváním, později s klouby a páteří. Doporučujeme: jídla neutrální, lehce teplá, přirozeně sladká, dýně, kukuřice, kořenová zelenina, hovězí, kuřecí maso, čerstvý zázvor. Vhodné je dlouhé vaření či pečení. Kouzlo hubnutí nespočívá v omezování příjmu potravy, ale v pravidelné, vyvážené stravě, s dodržováním některých podstatných zásad. Nedoporučujeme: studené potraviny, mléko, mléčné výrobky, cukr ( nahraďte fruktózou), vejce, pivo a bílé víno, tučnou stravu. Nejhorší je kombinace cukr+tuk+škroby (zákusky, dorty, tatranky...) jak z hlediska trávení, tak hubnutí.

Ze zdravotního hlediska má důležitou roli v přibírání hypofunkce štítné žlázy. Klasická medicína léčí tento problém nejčastěji léky typu Letrox nebo Euthyrox. 

Další komplikací je tzv. leptinová rezistence. Máte-li pocit, že neznáte pocit zasycení po jídle a máte neustále chuťna jídlo, může se jednat o tuto poruchu.

Častá bývá také tzv. inzulínová rezistence. To znamená, že buňky mají sníženou schopnost využívat pro svoji funkci inzulín s glukózou. Dochází tedy ke zvýšenému ukládání tuku v podkožní tkáni. 


Jak tedy jíst?

  1. strava by měla být chutná a zdravá, dobře stravitelná, což platí ve velké míře o vařených pokrmech: teplá snídaně, vařené kaše, jáhly, vařené obilné vločky, polentu s dušeným ovocem nebo skořicí vede časem ke snížení chuti na sladké
  2. jíst méně syrové stravy, zejména v zimních měsících
  3. dodávat tělu enzymy ( kvašená zelenina)
  4. jíst zeleninu a ovoce z našeho zeměpisného pásma, minimum tropického ovoce, zejména v zimě
  5. vyhýbat se potravinám, zhoršující zdraví – mléko a mléčné výrobky, tavené sýry-viz přehled
  6. jíst v klidu, dobře žvýkat a jíst přiměřeně svým energetickým výdajům- nepřejídat se


V rámci diagnostiky přístrojem Supertronik dostanete přehled potravin, vhodných pro Vás a Váš zdravotní stav.


<< zpět

Nákupní košík
Akční slevy

 

 AKCE MĚSÍCE ČERVNA!

NOVINKA: TERAPEUTICKÉ KAŠE

MYCOSYNERGY

 

Součástí členství v klubu Energy je bezplatná KONZULTACE Vašich zdravotních obtíží a PORADENSTVÍ prostřednictvím e-mailu nebo telefonu 608158419.

více

Jsem jin nebo jang konstituce?

Jsem jin nebo jang konstituce?

Otestujte se - jaký jste konstituční typ!

více
Rada pro toto období

Rada pro letní období

Rada pro letní období

Léto budiž pochváleno, jak praví klasik. Letní období, zaručeně nejoblíbenější díky dnům volna, prázdninám, cestovatelským zážitkům, lenošení a užívání si pohody, nám přináší teplé a horké počasí. Někdy je toho horka až příliš a náš organismus se musí před horkem chránit. Jak?

více
Ochrana osobních údajů + cookies souhlas (Cookie nastavení) Facebook Copyright © 2002 - 2012 McRAI s.r.o.
Real application for internet