Oblast hlavy

Časté potíže v oblasti hlavy

migrényCNS, paměťpotíže očípotíže s vlasypotíže s pletí
Oblast hrudi

Časté potíže v oblasti hrudi

plicní infekcealergie, astma, bronchitidazadýchávánícysty v prsou
Oblast břicha

Časté potíže v oblasti břicha

žaludekslinivkajátrapotíže s vyprazdňovánímgynekologické potíže

Jak zdravě hubnout


S nadváhou a tloustnutím tzv." z vody" se setkáváme v naší poradně velmi často.

Zejména u žen po 40. roce života.
Většina z nich se opravdu snaží jíst zdravě a omezovat příjem potravy, ale hubnout se jim nedaří. Většinou vyzkoušely mnoho zaručených dietních programů, ale často bez úspěchu nebo se dostavil tzv.jo-jo efekt, kdy se váha vrátila zpět, někdy se ještě zvýšila. Pro tuto konstituci neboli tělesný typ člověka je typické hromadění jak vody, tedy otoky, tak kil, tedy nadváha. Častá je únava po jídle. Člověk bývá pomalejší, jakoby bez energie, často unavený, obvyklé jsou občasné průjmy a nadýmání po jídle, zejména mléčném a sladkém. Po psychické stránce je časté neustále přemítání a domýšlení" co by, kdyby" a přehnaná starostlivost o rodinu. Po stránce zdravotní má časté potíže se zažíváním, později s klouby a páteří. Doporučujeme: jídla neutrální, lehce teplá, přirozeně sladká, dýně, kukuřice, kořenová zelenina, hovězí, kuřecí maso, čerstvý zázvor. Vhodné je dlouhé vaření či pečení. Kouzlo hubnutí nespočívá v omezování příjmu potravy, ale v pravidelné, vyvážené stravě, s dodržováním některých podstatných zásad ( viz kapitola Jídlo jako lék) Nedoporučujeme: studené potraviny, mléko, mléčné výrobky, cukr ( nahraďte fruktózou), vejce, pivo a bílé víno, tučnou stravu. Nejhorší je kombinace cukr+tuk+škroby ( zákusky, dorty, tatranky...) jak z hlediska trávení, tak hubnutí.

Ze zdravotního hlediska má důležitou roli v přibírání hypofunkce štítné žlázy. Klasická medicína léčí tento problém nejčastěji léky typu Letrox nebo Euthyrox. S tímto lékem je velmi vhodná kombinace: GYNEX + VITAMARIN, doplněný FLAVOCELEM . Užívání: Gynex: 9-9-9 kapek před jídlem do vody, Vitmarin 2- 0 – 2 kapsle po jídle společně s 1 – 1 tbl.Flavocelu Po 2 – měsíční kůře je vhodné přidat CHLORELLU 2-0-2 tablety po jídle. Zvyšuje pocit zasycení, detoxikuje střeva, napomáhá hubnutí, podporuje zdravé trávení.

Další komplikací je tzv. leptinová rezistence. Máte-li pocit, že neznáte pocit zasycení po jídle a máte neustále chuťna jídlo, může se jednat o tuto poruchu. Zde doporučujeme toto řešení: GYNEX + VITAMARIN, doplněný FLAVOCELEM . Užívání: Gynex: 9-9-9 kapek před jídlem do vody, Vitamarin 2- 0 – 2 kapsle po jídle společně s 1 – 1 tbl.Flavocelu .Po 2 – měsíční kůře je vhodné přidat CHLORELLU 2-0-2 tablety po jídle.

Častá bývá také tzv. inzulínová rezistence. To znamená, že buňky mají sníženou schopnost využívat pro svoji funkci inzulín s glukózou. Dochází tedy ke zvýšenému ukládání tuku v podkožní tkáni. Z produktů úžasně zabírá GYNEX 6-6-6 kapek před jídlem+ FYTOMINERÁL po jídle do vody 15-0-15 kapek, dále zelené funkční potraviny, zejména CHLORELLA - Více v eshopu.


Jak tedy jíst?

  1. strava by měla být chutná a zdravá, dobře stravitelná, což platí ve velké míře o vařených pokrmech: teplá snídaně, vařené kaše, jáhly, vařené obilné vločky, polentu s dušeným ovocem nebo skořicí vede časem ke snížení chuti na sladké
  2. jíst méně syrové stravy, zejména v zimních měsících
  3. dodávat tělu enzymy ( kvašená zelenina)
  4. jíst zeleninu a ovoce z našeho zeměpisného pásma, minimum tropického ovoce, zejména v zimě
  5. vyhýbat se potravinám, zhoršující zdraví – mléko a mléčné výrobky, tavené sýry-viz přehled
  6. jíst v klidu, dobře žvýkat a jíst přiměřeně svým energetickým výdajům- nepřejídat se


V rámci diagnostiky přístrojem Supertronik dostanete přehled potravin, vhodných pro Vás a Váš zdravotní stav.


<< zpět

Nákupní košík
Akční slevy

AKCE 

VÁNOČNÍ AKCE

NOVINKA - SPIRON AIR

POSÍLENÍ IMUNITY

AKCE ČAJE

Součástí nákupu je bezplatná KONZULTACE Vašich zdravotních obtíží a PORADENSTVÍ prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

více

Jsem jin nebo jang konstituce?

Jsem jin nebo jang konstituce?

Otestujte se - jaký jste konstituční typ!

více
Rada pro toto období

Rada pro podzimní období

Rada pro podzimní období

V podzimním období se téměř každý setká se zdánlivě banální, běžnou nemocí- chřipkou. Začne nastydnutím, rýmou, pokračuje únavou, schváceností, teplotou, kašlem...po bolesti zubů prý druhá nejčastější nemoc na světě. Bývá často podceňovaná, přechozená a nedostatečně vyléčená. Bohužel může vyústit ve více závažné potíže typu chronických zánětů ( ledvin, kloubů..), různé komplikace ( zápaly plic), v horším případě nás může dlouhodobě provázet (např.v podobě revmatoidní artitidy), léčení je poté komplikované a obtížné.

více
Facebook Copyright © 2002 - 2012 McRAI s.r.o.
Real application for internet